piątek, 27 września 2013

Flomar 390 vs Inglot 960

Flomar 390
Pojemność: 11 ml
Cena: 6 – 10 zł
Dostępny: na wyspach Flomar i stronie internetowej http://www.flomar.com.pl
Finisz: frost/shimmerKolejny lakier firmy Flomar, tym razem srebrny z wykończeniem drobinkowym (shimmer) lekko przełamanym na frostowe, czyli takie gdzie mniej lub bardziej widać pociągnięcia pędzla. Dobrze wygląda już pierwsza warstwa, ale do pełnego krycia potrzebne są dwie warstwy. Schnie szybko. Lakier długo się utrzymuje bez odprysków, do 4 dni, ale po dwóch dniach traci odrobinę swojego blasku. Zmywanie nie jest problematyczne, nie barwi płytki ani nie rozmazuje się na skórkach.
Inglot 960
Pojemnośc: 15ml
Cena: 20 zł
Dostępny: na wyspach Inglot
Finish: shimmer
Firmy Inglot przedstawiać nie trzeba. Numer 960 to najbardziej srebrny lakier obecny na wyspach w tej chwili. Szukałam czegoś z myślą o zabawach karnawałowych i sylwestrowych. Niestety trochę się zawiodłam. Lakier ma wykończenie drobinkowe,  ładnie błyszczy w sztucznym świetle. Konsystencja moim zdaniem jest odrobinę za rzadka, bo lakier wręcz wylewa się na skórki i trzeba nakładać go ostrożnie. Oprócz tego dobre krycie uzyskuje się dopiero trzecią warstwą, ale dopiero po czterech mamy pewność, że nigdzie nie prześwitują białe końcówki paznokci. Przez to cały proces malowania trwa zbyt długo, lakier schnie dłużej niż np. Flomar. Dla mnie 4 warstwy to za dużo, zazwyczaj zanim lakier wyschnie zdążę do czegoś dotknąć i trzeba zaczynać od nowa, a sam lakier wygląda jak gruba warstwa na paznokciu, jak hybryda.  Utrzymuje się dobrze do 3 dni, później pojawiają się odpryski. Zmywa się łatwo i nie barwi płytki paznokcia ani skórek.  Najbardziej zawiodło mnie to, że tak słabo kryje, za 20 zł spodziewałam się czegoś innego. Mimo wszystko, nie jest to zły lakier, ale trochę za drogi.
Wybierając między  tymi dwoma lakierami, na sylwestrowe szaleństwo raczej wezmę ze sobą Flomar 390. Ma więcej blasku i jest odrobinę jaśniejszy. A Wam, który podoba się bardziej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz